top of page
EMC_4242-1%2520(1)_edited_edited.png

Gökberk

Acar

Spor Fizyoterapisti, MSc(c)

Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde tamamladı. Fizyoterapi lisans eğitiminin bir kısmını Macaristan’da University of Miskolc ‘de tamamladı. Macaristan’da davranışların ve psikolojinin kas iskelet sistemi ile etkileşimi konusunda Nöro-Psikoloji eğitimini tamamladı ve manuel terapi, obezite, KOAH, aquaterapi ve ortopedik rehabilitasyon alanlarında çalıştı.

Konak Belediye Spor, Turk Telekom Basketbol ve çeşitli tenis turnuvalarında fizyoterapist olarak görev aldı. Marmara Üniversitesi’nde Spor Sağlık Bilimleri bölümünde yüksek lisansına, aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Egzersiz ve Spor Bilimleri lisans bölümünde öğrencilik hayatına devam etmektedir.

Manuel terapi, sporcu sağlığı, kuru iğneleme, blades & graston, myofasyal release teknikleri, kas enerji sistemleri, ağrısız hareketin fasilitasyonu, medikal fitness, fonksiyonel egzersizler, kinezyolojik ve biyomekanik bantlama yöntemleri gb. alanlarda mesleki eğitimler aldı.

2017 yılından beri PT_ACADEMY’de ortopedik ve spor yaralanmaları alanında çalışmalarını sürdürmektedir. Spor yaralanmaları, koşu ve bisiklet biyomekaniği, fonksiyonel testler ve risk analizi konusunda çeşitli eğitimler vermektedir. Meslek dışı ilgi alanları triatlon, crossfit ve müzik entrümanlarıdır.

bottom of page