top of page
deniz_edited.png

Deniz
Alıyı

Spor Fizyoterapisti

Lisans eğitimini İstinye Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde tamamladı. Eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi Egzersiz ve Spor Bilimleri lisans bölümünde öğrencilik hayatına devam ediyor. Öğrenim hayatının bir kısmını Sırbistan ve Makedonya’da tamamladı. 

İleri seviyede 5 farklı dil konuşabilen Deniz, 14 yaşında müsabık olarak boksa başladı ve 19 yaşına kadar yurt dışında lisanslı boks müsabakalarında yer aldı. 

Lisans eğitimi sırasında çeşitli spor takımlarında fizyoterapist olarak görev aldı. Akademik projeler, kongre ve sportif etkinliklerde yer aldı ve bu süreçte Nöromusküler Hastalıklarda Değerlendirme, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Sempozyumu gibi etkinliklere tercüman ve konuşmacı olarak katıldı.

İTU Hornets Amerikan Futbolu 2021-2022 sezon boyunca profesyonel lig ve üniversite liginde fizyoterapist olarak yer aldı. Bu süreçte çeşitli antrenman kampları ve koruyucu rehabilitasyon eğitimleri düzenledi.

PT Academy ekibi ile beraber koşu, bisiklet ve triatlon gibi spor etkinliklerinde spor fizyoterapisti olarak hizmet verdi.

Mobilizasyon, manuel teknikler, sporcu sağlığı, graston, myofasyal release teknikleri, medikal fitness, fonkisiyonel egzersizler, kinezyolojik ve biyomekanik bantlama teknikleri gibi fizyoterapi alanlarında mesleki eğitimler aldı. 

Şu anda PT Akademi Genel Merkezi’nde spor fizyoterapisti olarak hizmet vermektedir. 

Aktif olarak boks, Amerikan futbolu, rüzgar sörfü ve deniz kayağı ve functional fitness  sporlarını yapmaktadır.

bottom of page