395A5D11-9413-4986-92BB-41F10E200A76_edi

Shakhboz

Melikulov

Spor Fizyoterapisti

Lisans eğitimini Medipol Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde tamamladı. Lisans eğitimi sırasında çeşitli akademik çalışmalar ve sportif etkinliklerde yer aldı.  PT Academy ekibi ile beraber koşu, crossfit, dövüş sporları, bisiklet, triatlon gibi spor etkinlikleri ve müsabakalarında spor fizyoterapisti olarak hizmet verdi. Uluslararası yatırımcıların özel kamplarında üst düzey yöneticilere koruyucu fizyoterapi, manuel terapi, egzersiz reçetesi oluşturma, yaralanmaların tedavisi ve danışmanlık hizmetleri verdi. 

Manuel terapi, sporcu sağlığı, blades & graston, myofasyal release teknikleri, kas enerji sistemleri, ağrısız hareketin fasilitasyonu, medikal fitness, fonksiyonel egzersizler, kinezyolojik ve biyomekanik bantlama teknikleri gb. fizyoterapi ve sporcu sağlığı alanlarında mesleki eğitimler aldı.

PT Academy’de spor fizyoterapisti olarak hizmet vermektedir. Performans ve risk analizi testleri, mide küçültme cerrahisi sonrası egzersiz ve bariatrik rehabilitasyon, düzeltici egzersizler ve sporcu sağlığı konularında Ingilizce, Türkçe ve Rusça eğitimler vermektedir. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Egzersiz ve Spor Bilimleri lisans bölümünde öğrencilik hayatına devam etmektedir.

Şu an aktif olarak futbol, dövüş sanatları ve görsel sanatlar ile ilgilenmektedir.