top of page
116195AA-B3AB-4169-93FC-F5D2BE6AD6CD_edi

İhsan

Taha Torğut

Spor Fizyoterapisti

İstanbul Gelişim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nü bitirdi. Lisans dönemi boyunca alan içi ve dışı kongreler, sempozyumlar ve etkinlikler düzenledi. Dikilitaş SK Futbol A Takımında, Fenerbahçe SK alt yapı tesislerinde, Beşiktaş JK Kadın Voleybol A Takımda deneyim kazandı. Çeşitli tenis turnuvalarında, bisiklet yarışlarında yarışlarında spor fizyoterapisti olarak görev aldı ve amatör, alt yapı, elit, A takım kategorilerinden farklı alanlardan sporcular ile çalıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Basketbol Federasyonu Sağlık Ekibi Çalışanları eğitimlerine katıldı. Manuel terapi alanında osteopat eğitimciler tarafından diferansiyel diagnoz metoduna bağlı ‘Mobilizasyon ve Manipülasyon’ eğitimi aldı. Aromaterapi, medikal fitness, kuru iğne, tetik nokta terapisi, kinezyolojik ve biyomekanik bantlama yöntemleri, spor yaralanmaları, blades & graston teknikleri, myofasyal release teknikleri, ortopedik cerrahi sonrası fonksiyonel egzersizler, flossband, rockpod, ayak ve taban analizi, ortopedik tabanlık, perküsyon terapi vb alanlarda mesleki eğitimler aldı.

Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Egzersiz ve Spor Bilimleri lisans bölümünde öğrencilik hayatına devam eden İhsan Taha, Türk Kızılayı, Yeşilay ve Tema Kulübü sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. Türkiye Fizyoterapistler Derneği öğrenci temsilciliği yaptı.

Şu an PT_Academy’de ve Kürek Milli Takımı’nda Olimpik Takım’a spor fizyoterapisti olarak hizmet vermekte, fonksiyonel fitness, düzeltici egzersizler, mobility & recovery ve spor yaralanmaları konularında eğitimler vermektedir.

Taekwondo mavi-kırmızı kuşak sahibi olup, crossfit, kürek ve fonksiyonel fitness alanlarında spor ile igilenmeye devam ediyor.

bottom of page