Furkan_edited.png

Furkan

Akçay

Spor Fizyoterapisti

İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünü bitirdi. Lisans eğitimi süresince ortopedik rehabilitasyon, sporcu sağlığı ve antrenman bilimlerine yönelik organizasyonlarda görev aldı.

Osteopati, manuel terapi, kinezyolojik bantlama, graston & blades teknikleri, ayak ve taban analizi, fonksiyonel fitness, düzeltici egzersizler, risk analizi ve kronik hastalıklarda medikal egzersiz alanlarında eğitimler aldı.

Kasımpaşa Futbol Kulübü’nde, Giresunspor Yüzme takımında fizyoterapist olarak görev aldı. Çeşitli bisiklet, koşu ve triatlon müsabakalarında, sahada fizyoterapist olarak hizmet verdi. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Egzersiz ve Spor Bilimleri lisans bölümünde eğitim hayatına devam etmektedir.

9 sene profesyonel olarak Giresun Gençlik Spor ve Giresunspor takımlarında yarıştı. 6 sene halk oyunları ile ilgilendi. Şu an aktif olarak yüzme, crossfit ve kürek sporları ile ilgileniyor. Spor dışı ilgi alanlarının başında ise müzik geliyor. Gitar ve bağlama çalıyor.

Şu anda Türkiye Kürek Milli Takımında ve PT_Academy’de spor fizyoterapisti olarak hizmet vermektedir.