top of page
unnamed_edited.png

Dilara
Tüysüz

Spor Fizyoterapisti

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde tamamladı. Lisans eğitimi sırasında çeşitli akademik çalışmalar, kongreler ve sportif etkinliklerde ve Marmara Üniversitesi Sualltı Sporları Kulübü’nün yönetim kurulunda yer aldı ve bu süreçte çeşitli sempozyumlar düzenledi.

PT Academy ekibi ile beraber koşu, bisiklet ve triatlon gibi spor etkinliklerinde spor fizyoterapisti olarak hizmet verdi.

Manuel terapi, sporcu sağlığı, blades & graston, myofasyal release teknikleri, kas enerji sistemleri, ağrısız hareketin fasilitasyonu, medikal fitness, fonkisiyonel egzersizler, kinezyolojik ve biyomekanik bantlama teknikleri gb. fizyoterapi ve sporcu sağlığı alanlarında mesleki eğitimler aldı.

2018 yılında Amerika’da New Jersey ve New York eyaletlerinde yüzme eğitimi ve cankurtaran hizmeti veren Dilara, latin dansları alanında da üniversiteler arası dans festivallerinde ve yarışlarında yer aldı. Şu an PT_ACADEMY’de spor fizyoterapisi ve medikal fitness alanlarında hizmet vermektedir.

Eğitim döneminde lisanslı olarak voleybol oynamış olup, şu anda lisanslı olarak dalış ve yelken sporlarını yapmaktadır. Hobi olarak da fonksiyonel antrenman, koşu ve kürek sporları ile ilgilenmektedir. 

bottom of page