top of page
3D8367D4-181A-4A3E-8A9E-384F9187EDB0_edi

Batuhan

Akbelen

Spor Fizyoterapisti

Lisans eğitimini Medipol Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde tamamladı. Lisans dönemi içerisinde,​ İl Gençlik Spor Müdürlüğü ve Marmara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen Özel Sporcular Atletizm Yarışları’nda ve koşu, bisiklet vb çeşitli turnuvalarda fizyoterapist olarak görev aldı.

Manuel terapi, sporcu sağlığı, kuru iğneleme, blades & graston, myofasyal release teknikleri, kas enerji sistemleri, ağrısız hareketin fasilitasyonu, medikal fitness, fonksiyonel egzersizler, kinezyolojik ve biyomekanik bantlama teknikleri gb. fizyoterapi ve sporcu sağlığı alanlarında mesleki eğitimler aldı.

Şu an PT_ACADEMY’de koruyucu fizyoterapi ve ortopedik rehabilitasyon alanlarında saha içi ve takım çalışmalarını sürdürmekte. Fonksiyonel fitness, mobility, risk analizi, düzeltici egzersizler gibi alanlarda eğitimler vermektedir. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Egzersiz ve Spor Bilimleri lisans bölümünde öğrencilik hayatına devam etmektedir.

Marmara Üniversitesi Spor Klubü’nün Yüzme Takımı’nda ve İstanbul Yüzme İhtisas Klubü’nün Sutopu Takımı’nda lisanslı sporcu olarak yarışan Batuhan’ın meslek dışı ilgi alanları ise crossfit, yüzme, sutopu, bisiklet, weightlifting branşları ile ilgilenmekte ve bağlama çalmak.

bottom of page