A9CE1A33-8E65-46CA-977C-E4698B175F5A_edi

Asena

Akgül

Spor Fizyoterapisti

İstanbul Okan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünü Onur Derecesi ile bitirdi. Fizyoterapi lisans eğitiminin bir kısmını Polonya’da Vincent Pol University’de tamamladı. 2016 yılında  1. Kademe aletli  Pilates Eğitmenliği sertifikasını aldı ve sahada aktif olarak sporcularla çalışma imkanı buldu. Lisans dönemi sürecinde farklı projelerde ve kurumlarda gönüllü olarak görev aldı. Süper Palsi adlı gönüllülük projesi ile Cerebral Palsi’li çocukların sosyal aktivitelerinin geliştirilmesinde görev aldı.

Lisans eğitim sürecini tamamladıktan sonra mesleki çalışmalarını İngiltere, Manchester’da Tx Group-Physio.co adlı büyük bir sağlık kuruluşunda sürdürdü. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Egzersiz ve Spor Bilimleri lisans bölümünde öğrencilik hayatına devam etmektedir.

Yurtiçinde ve yurtdışında manuel terapi, sporcu sağlığı, blades & graston, myofasyal release teknikleri, kas enerji sistemleri, ağrısız hareketin fasilitasyonu, medikal fitness, fonksiyonel egzersizler, kinezyolojik ve biyomekanik bantlama teknikleri gb. fizyoterapi ve sporcu sağlığı alanlarında mesleki eğitimler aldı. Şu an PT_Academy ve Balaban Solid Sports’da spor fizyoterapisi ve medikal fitness alanlarında hizmet vermektedir.

Uzun yıllar lisanslı olarak voleybol oynamış olup hobi olarak da Kitesurf ile ilgilenmektedir.